Feladás dátuma:  2024. ápr. 20.
Város:  Budapest, Lehel utca
Ország/régió:  HU
Munkaszerződés típusa:  Határozatlan idejű
Munkaerőigény azonosító:  5039

Szabadalmi ügyvivő vagy ügyvivőjelölt (természettudományos végzettséggel)

Magyarország, Közép- és Kelet-Európa egyik vezető generikus gyógyszeripari vállalataként tevékenységünk a gyógyszeripar összes értékteremtő folyamatát átfogja a kutatás-fejlesztéstől a hatóanyag- és késztermék-gyártáson át az értékesítésig.

Természettudományos végzettséggel rendelkezel és szeretnéd a már megszerzett gyógyszerészeti / kémiai ismereteidet iparjogi, jogi ismeretekkel bővíteni?

Érdekel a szellemi tulajdonjog, és szívesen vennél részt ezek megszervezésében, és akár peres vonalával is foglalkoznál?

Szerepet vállalnál az Egis innovatív tevékenységében?

Napi szinten használnád az angol nyelvtudásodat?

Ha igen a válaszod, jelentkezz hozzánk SZABADALMI ÜGYVIVŐNEK, ahol magas szintű szakmai tudással rendelkező kollégáinktól megtanulhatod a szakma fortélyait. Kreativitást és kommunikációt igénylő feladatokkal foglalkozhatsz egy keresztfunkcionális működésben. A Lehel úton található Kereskedelmi központunkban modern munkakörülmények között dolgozhatsz, és kihasználhatod a home-office előnyeit is.

Főbb feladatok

  • A fejlesztő teammel szoros együttműködésben a K+F tevékenység támogatása iparjogvédelmi tanácsadással, fejlesztések IP követése

  • Jogszerzés a szellemi alkotásokra, az összes lehetséges oltalmi formát figyelembe véve (szabadalom, védjegy, használati minta, dizájn, stb.)

  • Harmadik felek iparjogvédelmi jogainak értékelése, due diligence lefolytatása, jogvitás ügyek képviselete

  • Egis Gyógyszergyár Zrt. közvetlen képviselete belföldön, közvetett képviselete külföldön iparjogvédelmi ügyekben hatóságok és bíróságok előtt

  • Szellemi tulajdonnal kapcsolatos szerződések pl. licencia szerződések véleményezése, írása

Elvárások

  • Természettudományos végzettség (preferáltan vegyész, vegyészmérnök, gyógyszerész, MSc vagy PharmD)

  • Szabadalmak, iparjogvédelem tárgyában folytatott vagy megkezdett tanulmányok

  • Írásban és szóban tárgyalási szintű angol nyelvismeret

  • A napi munkában precizitás és rendszerezettség

  • Jó kapcsolatteremtő készség, nyitottság

  • Kreativitás, jó problémamegoldó képesség

Munkakör betöltése során előnyt jelent

  • Iparjogvédelmi képesítések, elvégzett tanfolyamok, pl:

    • magyar / európai szabadalmi ügyvivő,

    • iparjogvédelmi tanfolyam

    • European Litigation Certificate

    • Jogi diploma

  • Iparjogvédelmi, szabadalmi ügyvivői tapasztalat iparvállalatnál

  • Gyógyszeripari területen szerzett munkatapasztalat

  • Agilis személyiség, tapasztalat agilis munkavégzési környezetben

  • Német, orosz vagy francia nyelvismeret

Amiért érdemes az Egis-t választani

  • Alapbéren felül 13. havi jutalom, cafeteria

  • XIII. kerületben található iroda, modern munkakörülmények (díjnyertes közösségi munkatér, és új agilis munkatér)

  • Fejlődési lehetőség, friss szellemű vállalati kultúra

  • Versenyképes jövedelmet és kihívásokkal teli, változatos munkakört biztosítunk számodra

  • Magas szintű szakmaiságot és megoldásorientált szemlélet képviselő, támogató és összetartó csapatba várunk, ahol kiemelkedően jó munkahelyi légkörben dolgozunk együtt

  • Rugalmas munkaidő beosztásban és részben ’home office’-ban dolgozhatsz heti 3 alkalommal

  • Számtalan sportolási tevékenység közül választhatsz (konditermünk is van)

  • Nyaranta a Balaton parti üdülőinkben töltheted a szabadságodat a családoddal

  • Bölcsődénkben, óvodánkban igény esetén biztosítjuk kisgyermekeid napközbeni elhelyezését

  • Központi telephelyünkön üzemorvos és különféle orvosi szakrendelések is vannak (többek közt fogorvos és bőrgyógyász is)

  • Csoportos élet- és balesetbiztosítást kötünk munkavállalóinkra

Küldetésünk szerint minden tudásunkkal az embereket szolgáljuk, hogy egészségben éljenek hosszú életet.